Mgr. Sylva Šmídová, Ph.D.
rozená Štajnochrová
Ozvěte se mi

Mým hlavním zájmem je nejen výživa, ale také prevence nemocí ovlivnitelných životním stylem. V oboru preventivního lékařství na LF MU jsem také dokončila doktorský program.

Ve své praxi jsem se věnovala věnovala mimo jiné obecné výživě a také výživě dětí a dospívajících.

Mám za sebou několikaleté působení na Státním zdravotním ústavu, kde jsem pracovala na různých projektech s cílem předávat veřejnosti informace o výživě zábavným a poutavým způsobem. Pod mýma rukama nebo za mého přispění tady vznikla řada zajímavých brožur a letáků.

Dlouho jsem také působila v oblasti školního stravování a spolupracovala jsem s řadou školních jídelen - mimo jiné na projektech SZÚ - Zdravá školní jídelna a na portálu Jidelny.cz. Mám za sebou vedení mnoha konferencí a seminářů o tom, jak udělat školní stravování zdravější a chutnější nejen pro malé strávníky. Za mého přispění vznikly i odborné publikace o výživě (Základy výživy pro stravovací provozy) a o dietách (Diety ve školních jídelnách 2 , Diety ve školních jídelnách pro školní jídelny/ve školním stravování.

V neposlední řadě jsem registrovaná laktační poradkyně o.z. Mamila a úspěšně pomáhám maminkám v často nelehkých začátcích s kojením. Ve spolupráci s o.z. Mamila jsem se podílela na vzniku knihy o péči, kojení, výživě v prvním roce života dítěte (Sprievodca rodiča dnešného (Prvý rok)).